Perşembe, Aralık 1

Tüm Vücut Buz LazerKadınlar için en sevindirici gelişmelerden bir tanesi hiç şüphesiz, lazer epilasyon yöntemlerinin bulunmuş olmasıdır. Bu yöntemlerden önce her ay, geçici çözüm yöntemleri uyguluyor ve hiçbir sonuca varamıyorduk. 20 gün içerisinde yine aynı problem ile karşılaşıyor ve çoğu zaman epilasyon ya da ağda için zaman dahi yaratamıyorduk. Bu noktada devreye jilet giriyordu ancak o da hem vücutta kesikler oluşturma ihtimali yüzünden hem de 2-3 gün içerisinde tüylerin tekrardan çıkması açısından bizlere fayda sağlamayan yöntemler arasına dahil oluyordu.

Fakat lazer epilasyon yöntemleri sayesinde her şey değişti. Artık kadınlar belirli seanslar sonrasında tüy sorunlarına kesin olarak çözüm bulabiliyorlar. Üstelik sadece kadınlar için olan bir uygulama da değil. Erkekler de lazer epilasyon yöntemlerinden yararlanabiliyorlar.

Tüm Vücut Lazer Epilasyon Yaptırmak Zararlı mı?

Ancak bu uygulamanın ortaya çıkması ile birlikte özellikle sağlık konusunda çok fazla tartışma gündeme geldi. Bunların çoğu, uzmanların yaptıkları açıklama ile dindirilse de halen bazı insanların aklında bazı konulara dair soru işaretleri bulunabiliyor. Biz bu şüpheleri açıklığa kavuşturalım; ne tüm vücut buz lazer ne de tüm vücut normal lazer uygulaması yaptırmanın sağlığımıza hiçbir zararı yok. Deride leke, yanık gibi durumlar oluşturması da söz konusu değil. Ancak bu durum alanında uzman kişiler tarafından, hijyenik merkezlerde ve yine hijyen kurallarına uygun cihazlar ile yapıldığında geçerli bir şey. Aksi takdirde hem hijyen açısından hem de yanık ve yara gibi problemler yaşamanız olası.

Tüm Vücut Buz Lazer Fiyatları

Lazer epilasyon fiyatları eskiden çok daha yüksek olsa da, uygulamaya artan talep ve bu işlemlerin yaygınlaşması gibi sebeplerle artık daha uygun ücretler karşılığında yapılıyor. Bu da müşterinin yüzünü güldürürken bir yanda da talebin daha çok artmasını sağlıyor.

Buz lazer fiyatları ise normal lazer epilasyon fiyatlarına göre biraz daha yüksek olması nedeniyle tepki çekiyor.

Buz Lazer Uygulamasından Sonra Dikkat Edilmesi Gerekenler

Buz lazer epilasyon işleminin ardından dikkat edilmesi gereken bazı noktalar vardır. Bunları şu şekilde sıralayabiliriz.

  • Buz lazer uygulamasından sonra uygulamanın yapıldığı bölge direkt olarak güneş ışığına maruz bırakılmamalı.
  • Buz lazerden sonra en az 1 hafta güneş ışığına karşı koruma sağlanmalı. Bunun için yüksek faktörlü güneş kremleri tercih edilmeli.
  • Buz lazer işleminden sonra hemen duş almayın. Uzmanlar size bunun için uygun süre aralığını belirtecektir.
  • Buz lazer sonrasında ciltte bir miktar kızarma meydana gelebilir bunun için uzmanların önereceği yatıştırıcı kremleri kullanabilirsiniz.
  • Buz lazer yapılan bölgeleri düzenli olarak her gün nemlendirin. Aksi takdirde bu bölgelerde kuruluk meydana gelebilir.
  • Buz lazer uygulamasının hemen arkasından ağır ve terleten idmanlar yapmaktan kaçının. Çünkü terleme bu süre zarfında cilde zarar verebilir ve kızarıkların artmasına neden olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir