Perşembe, Eylül 29

Tüm Kadınların Bir Gün Yaptıracağım Diyerek Hayalini Kurduğu Lazer Epilasyon Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Lazer Epilasyon Hakkında Bilmeniz Gerekenler

İstenmeyen tüy ve kıllarınız kendinizi nasıl hissettiğiniz dışında sosyal etkileşimleriniz, giyim tarzınız ve nasıl davrandığınızı etkilemektedir. Bazen farkında olarak bazen de farkında olmadan kamufle etmeye çalışılmaktadır. Kamufle etme arayışlarımız giysi dışında krem sürme, tüy dökücü, tıraş etme gibi kısa süreli çözümler yerine lazer epilasyon tercih edilerek bu sorunlardan tamamen kurtulmak mümkündür. Lazer epilasyon diğer yöntemlere göre kalıcı etki sunar.

Lazer epilasyon nasıl etki eder?

Lazer cihazları belli bir dalga boyuna shaiptir ve ışık yaymaktadırlar. Lazer ışını kıla rengini veren melanin pigmenti tarafından emilmekte ve kıl köküne doğrudan iletilmektedir. Kıl köküne ulaşan ışık, kıl köklerini kalıcı olarak tahrip ederek yeniden çıkmasını engellemektedir. Kıl köküne uygulanan ışın esnasında vücudun diğer hiçbir bölgesi bu durumdan asla etkilenmemektedir. Lazer cihazının dahip olduğu dalga boyu ve ışık teknolojisi sadece kıl kökleri üzerinden etkilidir. Yine ayrıca lazer işlemininn cilt yüzeyine zarar vermemesi adına, bazı bölgelerin önceden temizlenmesinde fayda vardır.

Lazer epilasyon maksatlı Alexandrite, Diyot ve Nd:Yag isimli dalga boyuna sahip cihazlar kullanılmakta, yine ayrıca bu cihazlar kendi içlerinde 3 farklı dalga boyuna ve çeşitli özelliklere sahip olmaktadırlar. Bu cihazların avantajları ve dejavantajlı durumları bulunmaktadır. Yukarda bahsedilen cihazlardan farklı olarak günümüzde FDA (Amerikan Gıda ve Sağlık) tarafından onaylı, Alma Laser firması tarafından lazer epilasyon dünyasına kazandırılan, yüksek teknolojili Buz Lazer cihazları ile üstün özelliklere sahiptir. Buz lazer tedavisi, diğer cihazların sahip olduğu dalga boyu avantajı ile birlikte tüm kıl ve cilt tiplerine mevsim ayırt etmeksizin uygulanmakta ve diğer lazer epilasyon yöntemleri ve cihazlarına göre çok daha acısız ve konforlu bir deneyim sunmaktadır.

Lazer epilasyonun yan etkileri nelerdir?

Lazer epilasyon cihazları oldukça güvenli yöntemlerdir ve uluslararası sağlık kuruluşları denetlenmektedir. Lazer epilasyon uygulaması sonrası cildiniz yan etkilerle karşılaşabilir. Fakat bu yan etkiler kalıcı değildir. Bazı durumlarda ufak yanık izi, cilt renginin geçici olarak koyulaşması veya açılması gibi geçici kızarıklıklar ulaşılabilir. Risk mimum düzeyde olduğundan ortaya çıkan görüntüler genellikle 1-2 saat içerisinde kaybolmaktadır.

Buz lazer güvenli midir?

Buz lazer diğer lazer epilasyon cihazları gibi güvenli olup oldukça yüksek teknolojiye sahiptir. Sahip olduğu teknoloji sayesinde farklı dalga boyu avantajı ve uygulama tekniği ile ön plana çıkmaktadır. Sahip olduğu patentli teknoloji sayesinde oldukça güvenli bir lazer epilasyon uygulaması olarak yoğun bir şekilde tercih edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.