Perşembe, Aralık 1

Lazer Epilasyonun 10 Önemli Avantajı

Lazer Epilasyonun 10 Önemli Avantajı

Güvenli

İstenmeyen tüylerin giderilmesi konusunda lazer epilasyon en etkili yöntemlerin başında gelmektedir. FDA (Food and Drug Administration) tarafından 1997 yılından itibaren denetlenmek ve kullanım açısından onaylıdır. FDA onayı sayesinde tüm dünya genelinde güvenli bir şekilde kullanılmaktadır. Yine ayrıca klinik çalışmalarından güvenli bir teknoloji olduğu kanıtlanmıştır.

Ağrısız ve Konforlu

Lazer epilasyon cihazları sahip olduğu teknoloji sayesinde ağrısız ve konforlu bir işlem sunmaktadır. Özellikle Buz Lazer Epilasyon cihazları patentli ICE Teknolojilerine sahip olmakla birlikte en üst düzey konforu sunmaktadır. Gelişen teknolojinin en üst ürünü olarak kabul edilen Buz Lazer cihazları, uygulama esnasından -3 dereceye kadar soğutma yapabilmekte ve kişi sadece soğukluk hissi almaktadır. Yarattığı serinlik hissi ile birlikte son derece konforlu bir işlem uygulanmaktadır.

Yan Etkisiz

Tıraş yapmak, ağda uygulamak gibi yöntemler cilde tahriş vermektedir. Fakat lazer epilasyon işlemlerinde bu tip bir sorun ile karşılaşılması neredeyse imkansızdır. FDA onayına sahip lazer epilasyon cihazlarının yan etkisi bulunmamaktadır. Lazer epilasyon uygulayan bazı kişilerde oluşan ufak kızarıklıklar genelde uygulama sonrası aynı saat içerisinde veya gün içerisinde tamamen kaybolmaktadır.

Etkili ve Kalıcı Sonuçlar

Dünya genelinde kabul görmüş kriterler içerisinde lazer epilasyon işlemi, %80 oranında kıl ve tüyleri azalttığı yönündedir. Etki oranı kişini yaşı, cilt yapısı, kilosu, kıl rengi ve kıl yoğunluğu ile doğrudan orantılı olmakla birlikte başarı oranı değişebilmektedir. Bu oran seans sayısı yükseltilerek veya düşürülerek telafi edilmektedir. Yine ayrıca ağda veya benzer yöntemlerle kıyaslandığında lazer epilasyon işlemi kesinlikle rakipsizdir.

Hızlı Uygulama

Lazer epilasyon işlemi hızlı bir uygulamadır. Özellikle buz lazer epilasyon cihazları geniş tarama alanına sahip olduklarından seanslar neredeyse yarı yarıya kısalmıştır. Buz lazer ile koltuk altı gibi küçük alanlara yapılan işlemler sadece birkaç dakika sürmektedir.

Zamandan Tasarruf

Lazer epilasyon ile zamandan ciddi bir şekilde tasarruf sağlayabilirsiniz. Lazer epilasyon işlemleri 2 ayda bir ortalama 6 seanstır. Çok nadiren de olsa arada çıkan ince tüyler için ek seans uygulanabilir. Tüm bu işlemleri ve harcanan zamanı hesapladığımızda sürekli ağda yapmak veya jilet kullanarak harcanan zamandan çok çok az bir zaman dilimi içerisinde istenmeyen tüylerden kurtulmak mümkündür.

Paradan Tasarruf

Lazer epilasyon işlemleri ilk bakıldığından kişilere pahalı gelebilir. Fakat ağda veya jilet gibi maliyetler hesaplanıldığında ve uzun vadede bunu düşündüğünüzde oldukça maliyetli bir yöntem olduğu ortaya çıkacaktır. Ağda için kuaföre giderek veya kıl dökücü yöntemler deneyerek harcanan rakamlar hesaplanıldığı taktirde lazer epilasyon işleminin oldukça uygun olduğu ortaya çıkmaktadır.

Batık Kıllara Çözüm

Ağda veya jilet gibi yöntemler batık kıllar üzerinden etkisizdir ve bekletildiği taktirde ciddi sonuçlar ortaya çıkartabilir. Lazer epilasyon işleminde ise bu durum oldukça basit şekilde çözülmektedir. Ağda, tıraş etmek gibi tercihler cildin yüzeyine etki etmekte ve çoğu zaman tahribata yol açmaktadır. Lazer epilasyon işleminde ise durum oldukça farklıdır. Lazer ışınları doğrudan hedef noktaya yani kıl ve tüylere ait kökleri hedef alır. Dolayısıyla batık kılların oluşumu veya yok edilmesi noktasında lazer epilasyon alternatif değil tek çözüm olarak ön plana çıkmaktadır.

Pürüzsüz Cilt

Ağda sonrası oluşan kızarıklık veya jilet yapılarak cilt yüzeyinde oluşan kızarıklıklar yerine pürüzsüz, yumuşak bir cilt sağlar. Lazer epilasyon ile harika bir cilt dokusu ortaya çıkmaktadır.

Özgürlük ve Güven

Kıl ve tüylerinden rahatsız olan kişiler çeşitli yöntemler deneyerek bu soruna kısa süreli de olsa çözüm bulmaya çalışırlar. Özellikle de mayo, bikini veya etek giyerken bu tüylerin olduğu alanlar ciddi şekilde kişileri rahatsız edebilir. Tüm bu rahatsız edici durumlara karşı lazer epilasyon etkili bir çözümdür. Lazer epilasyon ve özellikle de buz lazer uygulaması ile kıl ve tüylerin çıkması engellenir ve rahatsız edici durumlar ile karşı karşıya kalmayarak özgüveninizi yüksek tutabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir