Perşembe, Eylül 29

Lazer Epilasyon



Özellikle kadınlar tarih boyunca istenmeyen tüyler ile uğraşmışlardır. Fakat teknolojinin gelişmesi ile birlikte farklı epilasyon yöntemleri de çıkmıştır. İlk kullanılan epilasyon yöntemleri oldukça ağrılı iken günümüzde bu işlemler çok daha acısız ve kısa sürede gerçekleşebilmektedir. Günlük yaşamın koşturmacası içerisinde bu durum insanlar için büyük bir kolaylık sağlamaktadır.

Lazer Epilasyon Nedir?

Eski zamanlardan beri özellikle kadınlar için tüyler problem olmuştur. Ağda gibi geleneksel yöntemler ise hem can yakıcı hem de uzun süreli işlemlerdir. Teknolojinin gelişmesi ile birlikte lazer epilasyon uygulamaları hayatımıza girmiştir. Bu uygulamalar ile epilasyon işlemleri artık acısız ve çok daha kısa sürelerde gerçekleşebilmektedir.

Lazer Epilasyon

 Lazer epilasyon işlemlerinde lazer ışınları ile kıl köklerinin zayıflaması amaçlanmaktadır. Böylece belli bir süre sonra lazer epilasyon yaptırdığınız bölgelerde kıl problemlerinden eser kalmaz.

 Teknolojinin yeniliklerinden kolaylıklarından bir tanesi de lazer epilasyon işlemleridir. Uzun süredir kullanılan bu yöntem ile ilgili olarak yeni uygulamalar da çıkmıştır. Buz lazer epilasyon yöntemi bunlardan bir tanesidir. Buz lazer ile kısa sürede kıl problemlerinizden kurtulmanız mümkündür.

Lazer Epilasyon Fiyatları

 Buz lazer epilasyon fiyatları en merak edilen konulardan biridir. Uygulanan bölgeye göre ve kıl yoğunluğuna göre işlem fiyatları değişiklik göstermektedir. Buz lazer epilasyon fiyatları seans olarak sizlere sunulmaktadır.

 Buz lazer epilasyon fiyatları paket olarak da belirlenmektedir. Size en uygun fiyat seçenekleri ile firmamızda buz lazer epilasyon işlemlerini güvenilir bir şekilde yaptırabilirsiniz.

 Buz lazer epilasyon yaptırdığınız bölgelerde etkisini çok kısa sürede görmeniz mümkündür. Bu işlem sonrasında yaklaşık 4 ile 6 seans arasında cildinizde gözle görülür bir fark olacaktır. Artık tüyleriniz daha seyrek ve daha uzun sürede çıkmaya başlar ve bir süre sonra da tamamen yok olur.

Lazer Epilasyon Nedir, Ne İşe Yarar?

Lazer epilasyon nedir sorusu insanlar tarafından sıklıkla sorulmaktadır. Lazer epilasyon sayesinde istenmeyen tüylerden çok daha kısa sürede kurtulabilirsiniz. Üstelik acı hissetmeden ve çok kısa süreler içerisinde epilasyon işlemleri gerçekleştirilmektedir.

 Lazer epilasyon nedir sorusu insanların merak ettiği konulardan bir tanesidir. Bu epilasyon yöntemi uzun yıllardır kullanılmaktadır. Bu yöntem basitçe anlatılacak olursa; kıl köklerine lazer ışınları gönderilerek kıl köklerinin zayıflaması sağlanmaktadır. Böylece tüylerinizden kısa sürede ve sonsuza kadar kurtulmuş olursunuz. Lazer epilasyon nedir sorusunun en basit cevabı bu şekildedir.

Buz Lazer Epilasyon Uygulamaları

 Günümüzde teknolojinin ilerleyip gelişmesi ile birlikte yeni lazer epilasyon yöntemleri de çıkmıştır. Bunlardan bir tanesi de buz lazer epilasyondur. Buz lazer epilasyon işleminin aşamaları ise şu şekilde gerçekleşmektedir.

Öncelikle lazer epilasyon yapılacak bölgedeki tüylerde kısaltma yapılması gerekir. Bu işlemin sebebi lazer işleminde acının en aza indirilmesini ve kıl köklerine iyi bir şekilde atış yapmayı sağlamaktır.

Lazer yapılacak bölgeye özel bir jel sürülmektedir. Jel, lazerin uygulama alanında çok daha rahat bir şekilde hareket etmesini sağlayacaktır. Bunun yanında yine acının minimum seviyede olmasını sağlar.

Uygulama yapılacak bölgeye göre kaç atış yapılacağı, kaç doz uygulanacağı gibi bilgiler lazer makinesine girilir.

İşlemden sonra uygulama bölgesinde hafifi kızarıklık olması normaldir. Sonrasında bu kızarıklık geçecektir.

Buz Lazer Avantajları Nelerdir?

  • Buz lazer oldukça kısa sürelerde yapılması sebebi ile insanların zaman kaybetmesine sebep olmaz.
  • Lazer yapılan bölgede yaklaşık 1.5 ay gibi bir sürede tüy çıkışı gözlenmez.
  • Buz lazer epilasyonda kişiler acı hissetmez.
  • İşlemin ardından hayatlarına kaldıkları yerden devam edebilirler.

Buz Lazer Epilasyon Fiyatları Nasıldır?

 Buz lazer epilasyon fiyatları en merak edilen konular arasında yer almaktadır. Epilasyon fiyatları işlemin yapılacağı bölgeye göre değişiklik göstermektedir. Örneğin koltuk altı bölgesi ile bacak bölgesine uygulanan epilasyon fiyatları birbirinden farklı olmaktadır.

 Bunun yanında fiyatlarda lazer uygulamasının kaç seans yapılacağı da etkili olmaktadır. Bazı bünyelerde kısa sürede sonuçlar alınırken bazı bünyede daha uzun süreli lazer epilasyon uygulaması yapılması gerekebilmektedir.

 Buz Lazer Epilasyon Her Ten Rengine Uygulanır mı?

 Toplumda lazer epilasyonların genelinin ciltte leke yapabileceği ile ilgili yanlış bir kanı vardır. Ancak bu doğru değildir. Buz lazer epilasyon her cilt tipine kolaylıkla uygulanabilir. Epilasyon işleminin ardından vücutta hafif kızarıklık oluşumu oldukça normaldir. Sonrasında bu kızarıklık geçecektir.

 Yüz bölgesine lazer uygulaması yapılacaksa ciltte herhangi bir kozmetik ürününün olmaması ve cildin temiz olması gerekir. Uygulama alanının temiz olması halinde kişilerin ciltlerinde herhangi bir leke oluşumu gözlenmez.

 Buz Lazer Uygulamalarının Zararları Bulunur mu?

 Kurumumuzda kullanmış olduğumuz buz lazer epilasyon cihazlarının tamamı FDA onaylıdır. Buz lazer uygulamalarının her ülkenin sağlık bakanlığından da denetimi bulunmaktadır. Yapılan araştırmalarda buz lazer uygulamalarının insan cildine herhangi bir zararı olduğu saptanmamıştır.

 Buz lazer uygulamaları diode dalgaları ile çalışmaktadır. Bazı lazer sistemleri lekelenmeleri önlemek için yaz aylarında uygulanmazken buz lazer sistemleri her mevsim kolaylıkla yapılabilmektedir.

 Buz Lazer Epilasyon İle Tüyler Tamamen Yok Olur mu?

 Bu epilasyon yöntemi ile kesin bir şekilde tüylerinizden kurtulabilirsiniz. Ancak kişilerin hormon seviyeleri de buz lazer epilasyon başarısını etkileyen bir yöntemdir.

Buz Lazer Epilasyonu Herkes Yaptırabilir mi?

 Buz lazer epilasyon işlemini 18 yaşından büyük her birey rahatlıkla yaptırabilir. Buz lazer epilasyon yapılacak bölgede, egzama, açık yara, mantar gibi rahatsızlıklar bulunmuyorsa bu işlemin yapılması için herhangi bir engel bulunmuyor demektir.

 Buz Lazer Epilasyon Nedir?

 Buz lazer epilasyon yöntemi ilk defa 2015 yılında piyasaya sunulmuştur. Bu yöntem Alma Laser firması tarafından son teknoloji ile geliştirilmiş olan bir yöntemdir. Bu sistemde 3 değişik dalga boyu olması nedeni ile kişiler acı hissetmeden rahat bir şekilde epilasyon işlemini yaptırabilirler.

 Buz Lazer Epilasyon Uygulaması Nasıl Gerçekleşir?

 Bu işlemde epilasyon yapılacak bölgeye uygun bir başlık seçilerek işleme başlanmaktadır. Bu işlem esnasında lazer başlık kılın bulduğu bölgelerde ütü gezdirir gibi gezdirilmektedir. Üzerinde buz başlığı bulunması sebebi ile de kişiler herhangi bir acı hissetmeden işlem sonlandırılmaktadır.

 Buz lazer epilasyon işlemi diğer epilasyon türlerine göre çok daha kısa sürelerde gerçekleşmektedir. Bu nedenle zaman kaybı yaşamadan rahat bir şekilde bu işlemi yaptırmanız mümkündür. Buz lazer uygulamasında lazer yapılan bölgeye soğuk hava verilerek bu bölgede yanma ya da tahriş gibi olayların yaşanmasının da önüne geçilmektedir.

 Buz Epilasyon Yöntemi Erkekler Tarafından Uygun mudur?

 Toplumda epilasyon işlemleri yalnızca kadınlar için yapılabilirmiş gibi bir algı vardır. Ancak bu doğru değildir. En az kadınlar kadar erkeklerin de lazer epilasyon yaptırmaya ihtiyaçları vardır. Bunun yanında buz lazer epilasyon yöntemini tercih eden pek çok erkek de bulunmaktadır.

 Buz lazer epilasyon işlemlerinde kadın ya da erkek diye bir ayrım yapılmaz. İhtiyaç duyan herkes bu işlemi kolay bir şekilde yaptırabilmektedir. Erkek kılları daha yoğun ve kalın olduğu için bu yöntem ile kolay bir şekilde başarı alınabilmektedir.

 Buz lazer epilasyon yöntemlerinde safir bir uç kullanılmaktadır. İşlem sırasında bu safir uç cildi rahatlatma ve serinletme görevi görür. Bu da kişilerin minimum düzeyde bir acı hissetmesine neden olmaktadır. Buz lazer epilasyon yöntemlerinin günümüzde çok sık tercih edilmesinin en önemli sebeplerinden biri de kişilerin çok fazla acı hissetmemesidir.