Perşembe, Aralık 1

Diode Lazer Epilasyon

Diode Lazer Epilasyon

Lazer Epilasyon

Günümüz gösterişli ve ihtişamlı modern toplumlarında estetik kaygı bir hayli ön plana çıkmaktadır. Özellikle vücuttaki istenmeyen tüylerle her zaman bir savaş halinde olan insanoğlu çeşitli çözüm yolları bulmuş olsa da en kalıcı yöntem olarak lazer epilasyon yöntemi olmuştur. Kalıcı olarak istenmeyen tüylerin çözümünde en temelde tercih edilen lazer epilasyonu günümüzde farklı uygulama çeşitleri ile karşımıza çıkmaktadır. Bunlardan biri Diode Lazer Epilasyonudur.

Diode Lazer Epilasyon Yöntemi

Diode Lazer, istenmeyen tüylerin azalmasını amaçlayan bir lazer tedavi yöntemidir. Diode lazerin dalga boyu diğer başka lazer yöntemlerine oranla daha uzun olduğu için koyu renkli tendeki kişilerin tenlerinde bile tedavi süresine göre değişiklik gösteren etkili sonuçlar sunabilmektedir.

Özelliği bağlamında bakıldığında Lazer diode 810 nm dalga boyuna sahip lazerlerdir. Bu dalga boyu kıl kökündeki melanin tarafından emilimi düşük olup, ışın hedefi biraz daha derine ulaşabildiğinden dolayı etkisi bir başka çeşit lazerlere göre daha başarılı olarak değerlendirilmektedir. Kıla rengini veren melanin pigmenti tarafından emilimi düşük olduğundan dolayı koyu renkli ciltlerde lazer epilasyon yapılabilmesine çeşitli olanaklar tanır. Ayrıca bu yöntem ince kıllarda da etkili olabilmektedir. Ancak temas ettiği ciltte derine nüfus ettiğinden dolayı oldukça ağrılıdır. Bu olumsuz durumdan dolayı günümüzde özellikle ütüleme tekniği ile uygulama yapan Diode cihazları üretilmiştir. Ütüleme tekniğinin mucidi ise, Buz Lazer cihazını da üreten Alma Lasers firması olarak bilinmektedir.

Firmanın ürettiği patentli ütüleme tekniğinden esinlenen birçok farklı lazer firması da özellikle ütüleme diode lazer cihazı üretmeye başlamıştır. Birlikte üretilmeleri bağlamında bakıldığında ütüleme diode lazer epilasyon ağrısı eski, geleneksel diode lazerlere kıyasla daha da az olmaktadır, ancak bir başka yöntem olan Buz Lazer gibi tamamen de ağrısız olarak değerlendirilememektedir.

Bu bilgiler ışığında şunu söyleyebiliriz ki Diode Lazerler ile diğer cihazlar arasında uygulama yapılamayan ince ve açık renkli özelliklerdeki kıllara da uygulama yapılabilmektedir. Etkin soğutma sistemi ile de uygulama sırasında hissedilen acı en aza indirilebilmektedir. Bu bakımdan yanık ve leke komplikasyonu oldukça azdır ve yazın güvenle uygulama yapılabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir