Perşembe, Eylül 29

Buz Lazer epilasyon nedir? Buz lazer epilasyon işe yarıyor mu?

Buz Lazer epilasyon nedir?

Lazer epilasyon yöntemi son yıllarda kadınlar tarafından yoğun bir şekilde tercih edilmektedir. Lazer epilasyon sayesinde uzun süre kıl ve tüylerinden çıkması engellenir. Bu işlemler için kullanılan lazer epilasyon cihazlar içerisinde buz lazer epilasyon en etkili yöntem olarak ön plana çıkmaktadır.

Alma Laser firmasının ürettiği ve global bir marka haline gelen Soprano ICE modeli ülkemizde buz lazer olarak bilinmektedir. Buz lazer FDA onayına sahip yüksek ve son teknolojiye sahip etkili bir lazer epilasyon yöntemidir. Soprano ICE kullandığı patentli teknoloji sayesinde lazer epilasyon işlemleri farklı bir boyuta taşınmıştır. Diğer uygulamalar ile kıyaslanamayacak kadar etkili ve acısız olan buz lazer işlemi esnasında cild -3 dereceye kadar soğutulmakta ve ağrısız ve konforlu bir laze repilasyon işlemi ortaya çıkmaktadır. Buz lazer cihazının özel ucu sayesinde cilde değdiği andan itibaren adeta bir buz etkili yapmakta ve lazer epilasyon senası süresince cildi soğuk tutmaktadır.

Buz lazer cihazının en güncel modelleri 3 dalga boyuna sahipdir. Sahip olduğu dalga boyu ayırt edici özellikte olup kılların anotomik yapısına ve derinliklerine rahatlıkla erişmekte ve istenmeyen tüyleri kesin bir şekilde ortadan kaldırmaktadır.

Peki buz lazer yüze uygulanır mı?

Lazer epilasyonun en sık yaptırıldığı bölgelerin başında yüz gelmektedir. Yüz bölgesinde özellikle bıyık bölgesinde uzayan kıllar, görsel anlamda çok ciddi bir sorun teşkil etmektedir. Diğer bir konu yüz bölgesinde ortaya çıkan kıl ve tüyer hormonsal olarak duyarlılığı fazla ve derin köklere sahiptirler. Ayrıca yüz bölgesinde çıkan tüyler diğer bilinen ismi ile ayva tüyü olarakta bilinir. Bu türün temizlenmesi için uygun lazer epilasyon cihazı tercihi oldukça önemlidir. Etkisiz veya yanlış bir epilasyon cihazı tercih edilmesi durumunda işlem hem başarısız olur hemde tüylerinde kalınlaşmasına zemin hazırlanır. Tüm bunların önüne geçebilmek adına en uygun ve ideal lazer epilasyon cihazı buz lazerdir. Buz lazer, sahip olduğu yüksek teknoloji sayesinde yüz bölgesine rahatlıkla uygulanmaktadır. Buz lazer cihazının diğer lazer epilasyon cihazlarından farklı olarak özel aparatları ve hassas bölgeler için kullanılan ayrı uçları vardır. Bu uçlar sayesinde en hassas bölgelere erişmekte ve etkili bir şekilde buz lazer uygulanabilmektedir. Ayrıca buz lazer tercihinde ağrı yok denecek kadar azdır. Yüz bölgesi için kalıcı ve en ideal bir tercih buz lazer epilasyondur.

Buz lazer kalıcı etki eder mi?

Lazer epilasyon cihazları birkaç yıl öncesine kadar açık renkli ve güçsüz ince kıllara uygulanamıyordu ve etkisiz sonuçlar ortaya çıkıyordu. Hatta etkili olabilmesi adına haftalar öncesidne jiletle alınması ve kıl ve tüylerin daha gür ve güçlü çıkması ile farklı denemeler ve yollar deneniyordu. Günümüzde ise böyle bir işleme veya alternatif yollara gerek duyulmamaktadır. Dört mevsim ve tüm cilt yapılarına buz lazer uygulanmakta ve sorunu kökünden çözmektedir. Artık hem ince hem de kalın tüyler üzerine kalıcı çözüm sunan buz lazer epilasyon ile bu soruntan tamamen kurtulmanız mümkündür.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.