Perşembe, Eylül 29

Buz Lazer Epilasyon İle Kıllardan Kurtulun

Buz Lazer Epilasyon İle Kıllardan Kurtulun

Buz lazer epilasyon uygulaması, günümüzde istenmeyen kıllardan kurtulmak için en çok tercih edilen popüler bir yöntemdir.

Alma Laser firması tarafından 2015 yılında üretilen ve aynı yıl içerisinde piyasaya sunulan son teknoloji lazer epilasyon cihazı birçok özelliğe sahiptir. En belirgin özelliklerinin başında ise dalga boylarını bünyesinde barındırması ve 3 farklı dalga boyu sayesinde acısız ve konforlu bir epilasyon sunmasıdır.

Buz lazer epilasyonu kimler yaptırabilir?

Kıl gelişimini tamamlamış ve 16 yaşından büyük herkes buz lazer epilasyon yaptırabilir. Sadece lazer epilasyon için engel taşıyan rahatsızlıklar, açık yara ve çeşitli egzama, mantar türü rahatsızlığı olanlar için lazer epilasyon uygun bir yöntem değildir.

Buz Lazer Epilasyon Nasıl Uygulanır?

Peki, buz lazer işlemi nasıl yapılır? Buz lazer işlemi oldukça basit ve ağrısız uygulanır. Bu nedenle basit bir uygulama olduğunu söyleyebiliriz. Buz lazer, geleneksel lazer epilasyon yöntemlerinden oldukça farklı olarak, kişinin yanma hissini minimize edecek şekilde dizayn edilmiştir. Buz lazer, kademeli ısıtma tekniğini kullandığından dolayı kıl kökleri hedef almakta ve sadece kıl köklerine kalıcı olarak tahrip edecek şekilde yapılandırılmıştır.

Buz lazer uygulaması esnasında uygulama yapılan bölgeye uygun başlık kullanılır ve ütü yaparmış gibi gezdirilerek işlem yapılır. Sahip olduğu özel buz bağlığı sayesinde on atış yapabiltekde ve hedeflenen bölgeye kısa sürede etki edebilmektedir. Ayrıca sahip olduğu yüksek teknoloji sayesinde diğer bilinen lazer epilasyon yöntemlerine göre kısa sürede işlem tamamlanmaktadır.

Yine ayrıca buz lazer yönteminin ağrısız ve acısız olmasının altında -3 dereceye kadar soğutma özelliği vardır. Buz lazer uygulanan kişiye hafif soğukluk hissi vermesinin yanında oluşabilecek tahriş ve yanmaların ortaya çıkması engellenir.

Soprano Ice’ın Diğer Epilasyon Cihazlarından Farkları Nelerdir?

Soprano Ice, Alma Laser firmasının uzun araştırmaları neticesinde üretilmiştir. 2015 yılından itibaren tüm dünya genelinde kullanılmakta ve diğer lazer epilasyon cihazları gibi FDA onaylıdır. Firmaya ait Soprano ICE, Soprano Platinum ve Soprano Titanium olarak üzere 3 ayrı model şu an tüm ülkeler kullanılmaktadır. Ülkemizde ayrıca buz lazer olarak bilinmektedir. Buz isminin verilmesininin ana sebebi işlem sırasında ortaya çıkan soğukluk hissi ve yüksek konfordur. Bu özelliği sayesinde diğer lazer epilasyon cihazlarından farklı olarak kişi çok daha konforlu bir işlem yaptırabilmektedir. Yine ayrıca buz lazer epilasyon cihazları sahip olduğu dalga boyu kapasitesi sayesinde diğer lazer epilasyon cihazlarına oranla çok daha yüksek başarı elde etmekte ve hedef noktaya etkili atışlar yapabilmektedir. Buz lazer, günümüzde kullanılmakta olan en etkili ve kaliteli lazer epilasyon cihazıdır.

Buz Epilasyon Erkekler İçin Uygun Bir Yöntem mi?

Erkekler neredeyse kadınlar kadar lazer epilasyon yöntemlerini tercih etmektedirler. Lazer epilasyon işlemlerinde kadın veya erkek diye bir ayrım yoktur. Erkekler kullanabilir ve halihazırda yoğun bir şekilde lazer epilasyon yöntemleri ve özellikle buz lazer uygulaması erkekler tarafından tercih edilmektedir.

Uygulama Sırasında Acı Hissediliyor mu?

Buz lazer cihazları diğer lazer epilasyon cihazlarından farklı olarak cilde temas eden safir ucu sayesinde cilde serinletici bir his verir ve böylelikle oldukça rahat bir uygulama ortaya çıkar. Buz lazer cihazlarının popüler olmasının ana sebebi diğer cihazlara oranla acı hissinin minimize etme özelliğidir. Buz lazer epilasyonun dünya genelinde popüler olmasının nedeni bundan kaynaklanmaktadır.

Buz Epilasyon Kaç Seans Sonra Kalıcı Etki Sağlar?

Buz lazer epilasyon seans sayısı, çeşitli faktörler göz önünde bulundurularak planlanmaktadır. Bu faktörlerin içerisinde uygulama yapılacak olan bölge, ilgilini bölgede bulunan kıl yoğunluğu gibi seans süresinin belirlenmesinde ortaya çıkan faktörler vardır. Tüm vücut lazer seans süresi, ortalama 40 dakika kadar sürmektedir.
Buz lazer epilasyon işleminin kalıcılık kazanması için vücutta tüm kıl köklerine müdahale edilmesi ile sağlanır. Tabii ki vücutta bulunan kılların bölgeden bölgeye gelişiminin farklı olduğu unutulmadan, belirli bir plan çerçevesine uygulanarak bu işlemin sağlanması mümkündür. Tüm kılların ortadan kaldırılması işlemi genel olarak 6 seans sürmekle birlikte kişinin fiziksel yapısı ve hormonal düzensizliği ortalama seans süresini etkileyen faktörlerin başında gelmektedir.

İnce Ve Açık Renkli Tüylere Sahip Kişilerde Buz Lazer Etki Gösterir Mi?

Evet etki gösterir. Buz lazer diğer lazer epilasyon cihazlarından farklıdır. Geleneksel lazer epilasyon yöntemlerine göre oldukça yüksek bir teknolojiye sahiptir. Sahip olduğu bu yüksek teknolojinin içerisinde 3 farklı dalga boyuna sahip olması ile birlikte hem ince hem de kalın kıllar üzerinde oldukça etkilidir. İnce veya açık renkli kişiler artır buz lazer epilasyon yöntemi ile kısa sürede ve konforlu bir şekilde istenmeyen kıl ve tüylerinden kurtulabilmektedir.

Buz Lazer Fiyatları

Buz lazer epilasyon fiyatları her zaman ortalama rakamlardan oluşmaktadır. Tam anlamı ile buz lazer epilasyon fiyatını belirleyen kişinin kendi kıl yapısı, kilosu ve vücudunda bulunan kıl yoğunluğu seans ve işlem süresini değiştireceğinden dolayı farklılık gösterebilir. Yine ayrıca ilçeye ve kliniğe göre buz lazer fiyatları değişmektedir.

Lazer epilasyon işleminin zararları var mı?

Lazer epilasyona veya buz lazer epilasyon yaptırmamış kişiler bu tip uygulamalara her zaman soğuk bakması gayet normaldir. Buz lazer epilasyon cihazı dahil diğer popüler lazer epilasyon cihazları FDA onaylıdır ve tüm dünya genelinde kullanılmakla birlikte sağlık açısından bilimsel olarak kanıtlanmış herhangi bir yan etkisi yoktur.

Buz lazer kansere neden olur mu?

Buz lazer sistemi yüksek bir teknolojiye sahiptir. Bu sahip olduğu teknoloji sayesinde buz lazer epilasyon işlemi esnasında sadece kılları hedef almaktadır ve diğer hiçbir bölgeye yan etki edebilecek bir zarar vermemektedir. Ayrıca düşük seviye ışınlara sahip olduğundan dolayı kansere yol açması kesinlikle mümkün değildir.

Hamileler Buz Lazer Yaptırabilirler mi?

Hamileler kesinlikle buz lazer veya diğer lazerepilasyonm işlemlerini yaptırmamalıdır. Hamilelik dönemi içerisinde her türlü ışınlardan uzak durulmalıdır.

Buz Epilasyon Sağlığa Zararlı mı?

Günümüzde buz lazer cihazlarının sağlığa herhangi bir etkisinin olduğu gözlemlenmemiştir. Buz lazer epilasyon işlemi yaptıran çoğu kişide kızarıklıklar dahi oluşmamaktadır.

Buz Lazer Epilasyon Ciltte Yanığa Neden Olur Mu?

Buz lazer epilasyonun en önemli avantajı -3 dereceye kadar soğutma yapabilmesidir. Sahip olduğu yüksek teknoloji sayesinde buz lazer epilasyon uygulaması esnasında kişi soğukluk hissine kapılmakta ve ağrısız bir işlem yaptırabilmektedir. Soğutma kapasitesi de ayrıca bu yanma riskini minimize etmektedir. Kişiden kişiye değişmekle birlikte oluşabilecek ufa kızarıklıklar çok kısa bir süre içerisinde ortadan kalkmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.