Perşembe, Aralık 1

Buz Lazer Batık Lekelerini Geçirir mi?

Buz Lazer Batık Lekelerini Geçirir mi?

Kadınların en çok yakındıkları dertlerden biri olan vücut tüyleri, değişen güzellik algısı nedeniyle artık erkeklerin çoğu için de bir problem haline gelmeye başladı. Tüylerin geçici olarak ortadan kaldırılması adına birçok yöntem mevcut ama bu yöntemlerin hiçbiri yakın geçmişe kadar, bizlere kalıcı bir çözüm olanağı sunmuyordu. Ta ki, lazer epilasyon yöntemi bulunana kadar. Bu yöntem sayesinde, tüylerin kalıcı olarak ortadan kaldırılması adına adeta bir devrim yaşandı ve kısa sürede bütün dünyaya, tüm illere yayıldı. İlk zamanlarda oldukça pahalı olan lazer epilasyon fiyatları, bu yöntemin yaygınlaşması ve teknolojinin sunduğu imkanlar dahilinde artık daha uygun fiyatlar ile karşımıza çıkıyor.

Buz Lazer Hakkında

Bu epilasyon türü hakkında öncelikle buz lazer nedir sorusunun cevaplanması gerekmektedir. Buz lazer, diğer lazer epilasyon çeşitlerine göre daha az acı veren bir yöntemdir. Normal lazer işlemindeki esaslara dayalı olarak çalışır. Buz lazer fiyatları işlemin yapılacağı merkeze, seans ve bölgelerin sayısına göre değişkenlik gösterir.

Buz Lazer ve Derideki Batıklar

Buz lazer hakkında en çok merak edilen soru, buz lazer batık lekelerini geçir mi sorusudur. Evet, buz lazer hem deri altında bulunan batıkları hem de bu batıklardan kaynaklanan izleri geçirir.

Sıkça Sorulan Sorular

Lazer Epilasyon Nedir?

Lazer epilasyon; tüy köklerinin bir ışık demeti yardımı ile yakılmasıyla kalıcı olarak tüylerin yok olmasını sağlamaya yönelik bir yöntemdir. Bu yöntem, diğer epilasyon yöntemlerinden kalıcı bir çözüm oluşturması yönüyle ayrılır. Yaklaşık olarak yıldır uygulanmaktadır ve son zamanlarda bu uygulamanın çeşitlenerek arttığı gözlemlenmiştir.

Psikososyal bir sorun olan tüylenme nedeniyle problem yaşayan insanların sayısı epey fazladır. Gerek normal tüy miktarına sahip gerekse aşırı tüylenme sorunu olan bireylerin her ikisi için de uygulanabilir.

Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır?

miktarı ve kalınlığı için tasalanmıştır. O yüzden de lazer epilasyon işlemi başlatılmadan önce kişilerin ilk olarak tüy kontrolü yaptırması gerekmektedir. Tüy kontrolüne göre, kişilerin epilasyon işlemlerinde hangi cihazın kullanılması gerektiği, hangi yöntemin daha olumlu sonuç vereceğine karar verilir.

Buna karar verildikten sonra kişi uygulamanın yapılacağı alan yani bölge bir jilet ya da tüy dökücü krem yardımı ile tüyden arındırılır. Tüyden arındırılan bölgede uygun cihaz yardımı ile lazer atışlar yapılarak burada bulunan tüy köklerinin yakılması işlemi gerçekleştirilir.

Lazer Epilasyon Hemen Sonuç Verir mi?

Bu detaylı bir sorudur. Lazer epilasyonun kesin sonuç vermesi için tek seans yeterli değildir. Bu açıdan değerlendirecek olursak lazer işlemi hemen sonuç vermez. Ancak ilk seanstan sonra atış yapılan bölgelerin bazı kısımlarında tüylerin kendiliğinden dökülmesi meydana gelebilir.

Buz Lazer Tüyleri Bitirir Mi?

Buz lazer, kişi için belirlenmiş ideal seans miktarına düzenli devam edilmesi durumunda tüyleri büyük ölçüde azaltır. Ve bitmesini sağlar. Ancak etkili sonuçlar elde edilmesi için kişilerin buz lazer epilasyon seanslarına düzenli olarak katılmaları gerekmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir